Vasarą būna karšta (kartais). Vasarą norisi gaivos. O kas geriau atgaivins, jei ne lengvas šviesusis elis, smagiai apyniuotas Citra, Simcoe ir Mosaic apyniais? Atsakymą į šį klausimą neseniai pateikė Raudonų Plytų Alaus Dirbtuvės, visą komunikaciją apie naują produkciją, regis, atidavusios Gero Alaus Parduotuvei. RPAD tinklalapyje nė žodžio apie Uosto Naujoką ar visai neseniai pasirodžiusį šviesųjį elį Vėjų Niekadėjų (pavadinimas kaip iš Marijampolės rajono moksleivių poezijos konkurso). Kol patys gamintojai nieko nesako, mes sėdam ragauti, nes sudėtis žada daug.

Stilius: šviesusis amerikietiškas elis
ABV: 4,9 %

Išvaizda: Skaidrus aukso spalvos/ oranžinis kūnas su balta korėta puta. Alus atrodo tvarkingai ir apetitiškai.

Aromatas: Stipriausiai jaučiasi kažkokia rūgštis, po kurią pasikapsčius išlenda ir šiokios tokios medaus natelės.

Skonis: Prasideda ta pačia rūgštele, bet netrukus visa jėga smogia salyklai. Tik pačiame gale nusėda kartumas. Ir ne tas vaisinis Citra apynių kartumas ar net gomurį rėžiantis Mosaic aštrumas. Ne, tai paprastas ir banalus kartumas.

Gomurys: Alus kūno tuštoko, bet kalbant apie lengvą eliuką tai nieko blogo. Smarkokai gazuotas. Pabaigoje įsivyrauja sausumas.

Bendras įspūdis: Šitą alų vertintume bent jau neblogai, jei ne keli aspektai. Viena, kam naudoti puikius apynius, o paskui jų nė kiek neatskleisti? Begeriant buteliuką pabaigoje lyg ir sustiprėjo apynių profilis, bet to per mažai! Antra, alus pakankamai gaivus ir vasarai gal ir tiktų, bet už tokią kainą norėtųsi geresnio skonio, stipresnio įspūdžio. Žodžiu, nuėjo alus vėjais.