Berods, gruodžio pradžioje Švyturys pristatė šventinę-ne-šventinę naujieną – Baltijos jubiliejui skirtą cinamonu paturbintą marzeną. Alus proginis, butelis gražus – atrodo, ko daugiau norėti? O dar prieš pat žiemos šventes – tik pirkit, žmonės mielieji! Tai mes, aišku, ir pirkom, o kad būtų įdomiau, į draugiją remiksui pasiėmėm ir originalią Baltijos versiją. Prieš papunkčiui savo įspūdžius išdėstydami jaučiam pareigą pabrėžti, kad labai skiriasi, kiek to naujo Gluh Marzen ragauji. Mat namie didysis butelis dviem gėrėjams tapo iššūkiu, bet štai per kalėdinę degustaciją tie 50 ml nuskambėjo ne taip įkyriai. Bet apie viską iš eilės.

gluh marzen

Stilius: marzen/oktoberfest
ABV: 5,8 %

 Išvaizda: Pusiau skaidrus tamsiai rudas kūnas su rusva tiršta neilgai išsilaikančia puta.

Aromatas: Kaip ir priklauso, dvelkia cinamonu ir todėl primena karštą vyną. Nieko įdomesnio neužčiuopėm.

Skonis: Skonyje tiek cinamono, ačiū Dievui, nėra ir gurkšnojant galų gale įsivyrauja tas žadėtasis cinamono pustonis, jaučiasi ir subtili karamelė.

Gomurys: Nors pirmas gurkšnis žadėjo daugiau, alus vis dėlto gana lengvas ir vandeningas.

Bendras įspūdis: Kaip jau minėjom, išgėrus šiek tiek Gluh Marzen viskas atrodo tvarkoje – neįspūdingas, bet tvarkingas alus. Bet galiausiai tas cinamonas apkarsta, pasidaro neskanus, o taurė šito alaus virsta išbandymu. Gal pašildytas jis būtų geresnis? Gal mes viską darėm ne taip???

gluh marzen

Palyginimas: Originali Baltija į taurę bėga gerokai šviesesnė, su standesne puta. O kadangi joje nėra jokių prieskonių, tai ir salyklai švariau, maloniau jaučiasi. Tiesa, po cinamono fejerverkų Gluh Marzen Baltija beveik neturėjo jokio aromato, bet buvo tokia pati lengva ir vandeninga.

Pastaba: Alus ragautas 2015-12-11