Sakiškių alus daugiau mažiau reguliariai patenka pas mus, nes vis dėlto tai gana produktyvi darykla. Kaskart pasirodžius naujienai prisiekinėjam, kad „šįkart tik feisbuke trumpą apžvalgą įkelsim”, bet tada pasipila dar naujo jų alaus ir tenka kombinuoti didesnį įrašą. Neseniai Sakiškės atnaujino ir praplėtė įrangą – viskas vardan kokybiškesnio ir geresnio alaus. Prieš porą savaičių pasirodė dvi naujos jų rūšys, jas čia ir aptarsim.

Pradėsim nuo Coconut Milk Stout (4,7 %), kokosais (duh!) ir vanile praturtinto stauto.

Sakiškių alus

Išvaizda: Tamsiai rudas, beveik juodas kūnas ir nedidelė rusva puta.

Aromatas: Šokoladinė kokosinė kava. Arba Bounty, bet ne tas lievas pieniškas, o tas geresnis, raudonam popieriuky, su kartesniu šokoladu.

Skonis: Kokosų tikrai daug ir jie labai maloniai justi. Yra ir šiek tiek vanilės. O šiaip taip – skystas Bounty. Na, tas geresnis.

Gomurys: Buteliuota versija mums pasirodė kiek per daug gazuota, pritrūko kremiškumo. Burbuliukai tik blaškė ir trukdė iki galo išjausti visą skonį.

Bendras įspūdis: Šaunus alus. Būtų gerai paragauti pilstomo ir palyginti gazuotumą – gal teigiamas įspūdis dar labiau sustiprėtų. Tiesa, Pauliui alus pasirodė šiek tiek per saldus.

O dabar pakalbėkim apie Gin & Tonic IPA (5,1 %), bendrą Sakiškių alaus ir Distilerijos kūdikį. Džinas šiuo metu labai madingas, o lietuviai nelinkę nuo madų atsilikti, todėl alų papildė džino prieskoniais, citrusiniais apyniais ir paleido į pasaulį šitą savotišką mišrūną.

Sakiškių alus

Išvaizda: Poskaidris vario spalvos kūnas su aukšta balkšva puta.

Aromatas: Fantastiškas! Tikrai labai malonus. Čia ir kadagio uogos, ir citrusai, ir pipirai, ir lauro lapai.

Skonis: Visa tai ir dar daugiau atsispindi ir skonyje. Atrodo, kad kiekvienas prieskonis justi atskirai. Bet. Dėl lauro lapų ir kvapiųjų pipirų kombinacijos ir gana minkšto kūno alus Ignei priminė tokius pomidorus drebučiuose, kuriuos jos mama gamindavo kažkada seniai. Tie pomidorai jai patikdavo, bet šitas prisiminimas truputį sugadino alų. Paulius tokių skonio prisiminimų neturėjo ir jam niekas netrukdė mėgautis.

Gomurys: Gana glotnaus, minkšto, šiek tiek netgi kreminio kūno alus.

Bendras įspūdis: Šitas alus tikrai gana intensyvus. Taip ir įsivaizduojam, kad vieni jį kone įsimylėtų, kiti atstumtų po pirmo bučinio gurkšnio. Beje, rodosi, kad apyniai aluje atsitraukė į antrą planą, užleisdami vietą prieskoniams. Jei tikiesi IPA, toks dalykas gali nuvilti. Jei nori tiesiog įdomaus fusion alaus, visi tie prieskoniai turėtų patikti.

Pastaba: Alus ragautas 2016-08-24