… arba kas išvirė šlykštesnį alų – Volfas Engelman ar Švyturys? Nusiteikit, tai bus liūdesio ir apmaudo kupinas įrašas, kuriuo apdainuosime net dvi šį ankstyvą pavasarį nuvylusias lietuviško alaus naujienas – neva tai belgišką elį Flandrijos Pinta ir vaisinį Crimson Cherry. Abu teoriškai turėtų būti geri ir įdomūs, bet praktika rodo  kitaip. Nubraukę kartėlio ašaras pradėkime nuo mažesnio nesusipratimo – Švyturio Crimson Cherry su džiovintomis vyšniomis.

lietuviškas alus

Stilius: vaisinis alus
ABV: 5,5 %

Išvaizda: Skaidrus raudonmedžio spalvos kūnas su tirštoka balkšva puta.

Aromatas: Grynos vyšnios. Kol kas neblogai.

Skonis: Pirma pajunti salsvas vyšnias, po to prabėga salyklai, bet viskas pasibaigia… netikėtu kartumu. Ir ne tuo maloniuoju apynišku, o bjauroku kartumu, kuris smegenims duoda signalą: nebegerk, kažkas negerai! Bet tu vis tiek geri, nors ir susiraukęs, nes reikės parašyti apžvalgą ir įvertinti alų, o kad geriau tai padarytum, turi paragauti daugiau.

Gomurys: Per smarkus gazuotumas, bet Švyturiui dažnai taip nutinka, ypač su alumi skardinėse.

Bendras įspūdis: Šito alaus skonis kaip tų senoviškų aspirino tablečių. Žinot, tokios nemažos miltingos ir karčios būdavo, mamos, norėdamos priversti jas išgerti, sumaišydavo su cukrum. Nepadėdavo, bet dabar bent jau žinom, su kuo palyginti Crimson Cherry. Su senais vaistais. Nežinia, kas čia nepavyko, gal džiovintos vyšnios suveikė ne taip, kaip turėjo. Aišku, gerai, kad tas alus nėra saldus ir lipnus, bet atsiduoti senais vaistais taip pat neturėtų.

O dabar pakalbėkim apie dar didesnį nonsensą, kurį Ignė norėjo iškart pilti lauk, o Paulius dar suteikė amnestiją.

lietuviškas alus

Stilius: Belgiškas šviesusis elis
ABV: 6,0 %

Išvaizda: Skaidrus juodos arbatos spalvos alus su puria balkšva puta.

Aromatas: Fui. Žolelės ir kvepalai. Kvapas saldus, aštrus, nemaloniai cheminis. Atsiduoda širdies lašais.

Skonis: Pradžioje šmėkštelėja salyklai, bet greitai lieka užmaršty, nes įsivyrauja kvepalai. Šleikštokas saldumas, aštrūs kvepalai, keistos žolelės. Net burną degina.

Gomurys: Smarkokai gazuotas burną sausinantis alus.

Bendras įspūdis: Bobutės kvepalai. Tai alus, kurio net priešui nesiūlytumėm. Ir jūs nepirkit, esat verti geriau! Mes ilgai diskutavom, kėlėm visokias hipotetines situacijas ir galiausiai priėjom prie išvados, kad Flandrijos Pinta netinka jokiai situacijai. Žodžiu, tai alus, kurio turėjo nebūti.

Pastaba: Alus ragautas atitinkamai 03-04-2016 ir 01-04-2016