Bread and Beer

Fresh bread and pints of beer

lten

Lietuviškas alus: Mr Hops

Ak, tas kraftinis alus – žodžiai saldūs kaip medus, gal todėl visus taip vilioja. Visi (skaityti: didieji alaus gamintojai) tik ir nori girtis, kokį nuostabų rankų darbo alų verda, apipina visokiomis legendomis, apipaišo gražiomis etiketėmis. Prieš kelis mėnesius apie tą craft trauką rašė Tikras alus. Pridurti kaip ir nėra ką, viskas ten gerai surašyta. Ir štai visai neseniai alaus scenoje pasirodė naujokų trijulė. Ryškiaspalvės skardinės, apynių ūsai ir tas magiškas kraftas – tikras hipsterių magnetas. Feisbuke ne vienas spėjo pasisakyti, ką mano apie tokį Utenos alaus ėjimą, kodėl tai ne kraftas ir neturėtų būti tokiu vadinamas. Bėda ta, kad tas terminas slidus kaip gyvatė ir mūsuose nė kiek nereglamentuotas (ir apskritai ar reglamentuotinas?), todėl visi ir gali juo švaistytis kaip panorėję, mulkindami nieko nenutuokiančius vartotojus. Tai, kad Utenos alus (ar kiti didieji gamintojai) eksperimentuoja, kuria kažką įdomesnio, nėra blogai. Prašom, fantazuokit sau, pieškit tuos ūsus barzdotiems ir akiniuotiems hipsteriams privilioti (įdomus faktas: sudėjus mudu abudu išeina viena akiniuota ir barzdota androginiška būtybė), bet neapsimeskit, kad siūlot kraftinį alų.

Kad ir kaip ten bebūtų, negalime neparagauti lietuviškos naujienos. Todėl šiltą vakarą ir susėdom degustuoti Mr Hops trijulės, apie kurią jau spėjo parašyti Modestas (gal kas dar? pasisakykit!).

mr hops

Stilius: rudasis elis
ABV: 3,5 %

Išvaizda: Skaidrus rudai oranžinis kūnas su balkšva korėta greitai sėdančia puta.

Aromatas: Labai silpnos karamelės natos, sumišusios su skardinės metalu.

Skonis: Čia susilieja skrudintų salyklų, metalo ir bukų apynių natos. Poskonis gana sausas.

Gomurys: Šitame aluje iš pat pradžių gomurį įdomiai perrėžia angliarūgštė, kuri greitai išsisklaido.

Bendras įspūdis: Keistas proziškas alus. Sausas ir kartus, rodosi, tie pojūčiai dviem skirtingomis kryptimis ir nupjauna.

mr hops

Stilius: Munich Helles
ABV: 5,2 %

Išvaizda: Gražus kaip pasaka. Drumstas medaus spalvos kūnas su puria balta puta.

Aromatas: Citrusiniai vaisiai ir pušys, kuriuos palydi lengvas saldumas.

Skonis: Pati pradžia saldi, bet galiausiai įsivyrauja sausas apynių kartumas. Tą saldumą mes net įtariai nužiūrėjome: ar gali būti taip gerai? Gal čia ko įberta? Ne, pasirodo, šitame aluje apsieita be fruktozės ir maltozės.

Gomurys: Stebėtinai kreminė konsistencija ir geras gazuotumas.

Bendras įspūdis: Nors alus turi tą patį keistą minkštumą ir kartumą, šitas lageras (cha, lageras) mums iš trijulės patiko labiausiai. Gera saldumo ir kartumo žaismė. Gal kada nors net dar sykį jo ragausim. Gal.

mr hops

Stilius: kvietinis
ABV: 5,8 %

Išvaizda: Drumstas gintaro/medaus spalvos kūnas su puria balta puta. Atrodo gerai.

Aromatas: Vėl silpnas, kažkur giliai justi kvietys, bet viską galiausiai užgožia skardinės metalas.

Skonis: Apyniai taip dominuoja, kad visa kita nublanksta. Patiko šampano mielių suteiktas aštrokas charakteris.

Gomurys: Angliarūgštės kiekis geras, balansas neblogas.

Bendras įspūdis: Tai neblogas alus, bet jame per daug triukšmo: ir kvietinis, Utenos įpročiu pagardintas maltozės ir gliukozės-fruktozės sirupais, ir apyniai, ir šampano mielės. Fanfarų daug, o rezultatas abejotinas.

© 2019 Bread and Beer. All rights reserved.

Theme by Anders Norén.