Bread and Beer

Fresh bread and pints of beer

lten

Lietuviškas alus: Kalifornikacija iš Genys Brewing Co.

Kad ir kaip bežiūrėsi, dabar yra (kol kas) geriausias metas būti alaus mėgėju Lietuvoje. Turim daug importinių rūšių, turim daug smagių, širdį ir sielą turinčių barų, turim ir augantį būrį mažesnių aludarių, plaukiančių į neramų, audrotą komercinės aludarystės vandenyną. Štai naujieji 2016-ieji prasidėjo džiugiu reiškiniu – veiklą pradėjo pirmoji mūsuose klajoklių aludarių komanda Genys Brewing Co. Alus, kuriuo jie nusprendė prisistatyti visuomenei, yra Kalifornikacija – amerikietiškas šviesusis elis. Mums pristatyme sudalyvauti, gaila, nepavyko, bet atsigriebėm po geros savaitėlės, kai su reikalais apsilankę Kaune užsukom į Hop Doc (puikus restobaras, beje), skaniai pavalgėm ir tuo pačiu Kalifornikacijos paragavom. Planavom ragautuves surengti su Jonu, vienu genių, bet žvaigždės ne visai palankiai išsidėstė, todėl gurkšnojom savarankiškai. Ir ką prigurkšnojom?

Kalifornikacija

Stilius: amerikietiškas šviesusis elis
ABV: 5,8 %

Išvaizda: Poskaidris gintaro spalvos alus su nedidele, bet tvirta balta puta.

Aromatas: Labai išraiškingas. Čia žaidžia ananasai, žolelės ir šlakelis salyklinio saldumo.

Skonis: Labai gaivus. Pirmą gurkšnį nurijus atrodo, kad jau vasara – padvelkia šviežiai nupjauta žole. Vėliau išryškėja salyklinis kūnas ir subtilus apyniškas kartumas. Pabaigoje lieka citrusinių vaisių žievelė.

Gomurys: Malonus, pilno kūno vidutiniškai gazuotas alus.

Bendras įspūdis: Mums labai patiko. Gaivus elis, kuris, atrodo, tobulai tiktų vasarą prie burgerių ar dešrainių. Tiesa, alkoholio kiekis, nors nesijaučia, yra didokas, todėl Ignieškai greitai pakirto kojas. Gal vasarinis variantas bus silpnesnis? Kad ir kaip bebūtų, Kalifornikacija – gera pradžia ir aukštai iškelta kartelė. Tikimės, kad Genio komanda ir toliau taip sklandžiai plauks ir nešleptelės į šlapią smėlį 3 metrai nuo kranto kaip šitas bičas…

tumblr_o1a0l1mP7w1qcagtxo2_r1_400

Pastaba: Alus ragautas 01-22

© 2019 Bread and Beer. All rights reserved.

Theme by Anders Norén.