Lapkritį teko apsilankyti Lenkijoje. Mes, kaip visada nepasotinami, parsivežėm bagažinę lenkiško alaus. Nieko labai ypatingo – tik tai, kas prekybos centro lentynose pasirodė dar neragauta. Tarp tų neragautų buvo nemažai Browar Kormoran produkcijos. Kažkada ragautas jų witbier’as paliko neblogą įspūdį. Šįkart susėdome ragauti trijų: Jasny, Ciemny ir Krzepkie.

Browar Kormoran

Kormoran Jasny, 4,9 % ABV pilsneris

Išvaizda: Skaidrus it ašara aukso spalvos kūnas su balta korėta gana greitai sėdančia puta. Iš pažiūros vidutiniškai gazuotas.

Aromatas: Salykliškas su lengva rūgštele.

Skonis: Po lengvo salykliškumo pasijunta ir apynys – nestiprus, bet aiškiai juntamas. Toks paprastas apyniškas kartumas.

Gomurys: Vidutiniškai gazuotas lengvo kūno, bet gana ilgai išliekančio skonio alus. Mums pasirodė gana gaivus.

Bendras įspūdis: Vis gurkšnodami pajuntame įdomią natą – ar tai specifinis lenkiškų apynių poskonis? Alus išvirtas su Marynka, Sybilla ir Lubelski apyniais. Kormoran apskritai palinko į savo krašto apynius ir iš to daro ištisas alaus rūšis. Beje, įpusėję butelį pajuntame, kad kartumas tampa dar rimtesnis, solidesnis, apyniai ima groti pirmuoju smuiku.

Kormoran Ciemny, 4,5 % ABV dunkelis

Browar Kormoran

Išvaizda: Rudas poskaidris kūnas su balkšva korėta ilgokai išsilaikiusia puta. Iš pažiūros mažai gazuotas.

Aromatas: Ryškios degintų salyklų, duonos plutos natos.

Skonis: Iš pradžių skonis vienalypis – dominuoja jau minėta duonos pluta. Bet pamažu paviršiun išlenda apyniai – subtilūs, neįkyrūs.

Gomurys: Alus mums pasirodė vandeningas ir sausokas. Karbonizacija nedidelė, o skonis išlieka neilgai.

Bendras įspūdis: Jasny šį brolį pranoksta puse, o gal ir visa galva. Tamsusis alus gana blankus, šiek tiek išsibalansavęs, žodžiu, nieko ypatingo.

Kormoran Krzepkie, 7,4 % ABV stiprusis lageris

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Išvaizda: Skaidrus rudas alus su rubino atspalviais. Puta balta ir nedidelė, bet išsilaikė gana ilgai.

Aromatas: Vyrauja džiovintų slyvų ir duonos plutos natos.

Skonis: Alkoholio skonyje nesijaučia – jį užgožia džiovinti vaisiai, duonos pluta ir gana ryškus saldumas.

Gomurys: Vidutiniškai gazuotas ilgai išliekančio skonio alus. Neblogai subalansuotas, bet tas saldumas ilgainiui ima įkyrėti.

Bendras įspūdis: Žinant, kaip lenkai mėgsta stiprius alus (ir kokie šlykštūs jie kartais būna), šitas egzempliorius tiesiog pagirtinas. Jis geriau subalansuotas, įdomesnio ir išraiškingesnio skonio. Skirtas ragauti, o ne (prisi)gerti.