Kažkaip pastaruoju metu labai daug rašėm apie lietuvišką alų, tad nusprendėm padaryti ekskursą į Lenkiją. Šitą lenkišką Komes porterį ragavom jau prieš porą mėnesių, bet vis nebuvo laiko arba nuotaikos prisėsti ir viską surašyti. Žinoma, pats pavasarinio žydėjimo įkarštis irgi nėra tinkamas metas rašyti apie 9 % ABV alų (ar jį ragauti), bet geriau dabar nei niekada ir apskritai šitas įrašas jau ilgai kabėjo ir net pradėjo erzinti. Taigi. (Be to, šiandien šalta ir šlapia, todėl toks šildantis alus į temą).

Stilius: Baltijos porteris
ABV: 9 %

Išvaizda: Tamsiai rudas, beveik juodas kūnas su tvirta ir aukšta rusva puta.

Aromatas: Duonos pluta, karamelė, džiovinti vaisiai, kakava.

Skonis: Nuo pat pradžių alus saldus saldus, kaip būna dažnam lenkiškam porteriui, bet vėliau skonis išsausėja, pabaigoje įsivyrauja duonos rūgštelė. Apskritai duoniškas salyklų profilis mums patiko.

Gomurys: Minkštas, bet gana vandeningas, nors po poros gurkšnių gerklė pradeda lipti. Tų 9 % nė kiek nesijaučia ir nežinia, gerai tai ar ne, nes lengvasvoriams tokį vieną greitai susivertus būtų viso gero.

Bendras įspūdis: Imtumėm antrą! Tik 0,33 l butelyje. Ir žiemos vidury visą dieną vaikščiojus po sniegą. Vis dėlto šitas porteris mums patiko, nors dažnas lenkiškas tokio stiliaus pavyzdys pasirodo pernelyg saldus arba lipnus.

Pastaba: Alus ragautas 2016-03-19