Ak, Lenkija… Vis išpuola ten apsilankyti, bet lenkiško krafto taip ir neparagaujam. Tai parduotuvės nedirba, tai apskritai prie ežero sėdim ir nėra nė kur to alaus paieškoti. Kol lietuviai minėjo Žolinę (ir verkė dėl vieno tokio nutikimo Rio), mes rytus pasitikom prie nuostabaus žalumo ežero Varmėje. Vieną dieną nusprendėme pasižmonėti, kad visai nesulaukėtume, ir pašokom iki Olštyno. Tas miestas mūsų jau išvaikščiotas, bet per tuos trejus metus, kol nesilankėm, jis pasidarė labiau hipsteriškas. O šitai reiškia, kad vienoje buvusioje plynėje netoli pilies išdygo ir nedidelė alaus darykla-restoranas Browar Warmia. Nusprendėm: jei jau likimas taip sudėliojo, nuodėmė būtų jų alaus neparagauti. Vietoje jie pilstė daugiau rūšių, bet mes vietoje ragauti negalėjom, todėl pasiėmėm vieninteles dvi buteliuotas: kvietinį ir amerikietišką šviesųjį elį. Po butelį išragavom ant to pačio ežero kranto, bet parsivežėm namo tvarkingiau nufotografuoti ir aprašyti.

browar warmia

Stilius: vokiškas kvietinis
ABV: 5 %

Išvaizda: Drumstas gintaro spalvos kūnas su tiršta balta puta.

Aromatas: Nelabai ryškūs rūgštoki obuoliai.

Skonis: Obuoliukų skony, deja, nebelieka, nes tas skonis labai jau blankus. Ryškiausiai jaučiasi tik nelabai malonus kartumas.

Gomurys: Vandeningas, bet gazuotas tinkamai.

Bendras įspūdis: Toks tuščias alus. Geriau pagalvojus, dauguma lenkiškų kvietinių yra truputį neišraiškingi, bet tai ne priežastis išteisinti šį. Beje, abiem pasirodė, kad gurkšnojant prie ežero alus paliko geresnį įspūdį (bet gali būti, kad mūsų kritinis mąstymas buvo jau atbukintas šiokio tokio alkoholio kiekio kraujyje).

browar warmia

Stilius: amerikietiškas šviesusis elis
ABV: 4,5 %

Išvaizda: Drumstokas vario spalvos kūnas su puria balta puta.

Aromatas: Ryškus, su visa pintine tropinių vaisių. Ypač maloniai justi mangai.

Skonis: Salyklinio saldumo beveik nėra, skonyje dominuoja apynių kartumas su šiokiomis tokiomis vaisių užuominomis. Po pirmo gurkšnio tas kartumas lyg ir nieko, bet po trečio jau atrodo, kad bokalo ir neišbaigtum…

Gomurys: Minkštas, vandeningas alus.

Bendras įspūdis: Aromatas ohoho, o skonis… et. Gal jei kartumas nebūtų toks bukas, būtų maloniau jį gurkšnoti.

P. S. Alaus etikėtese, kurios keičiantis temperatūrai trynėsi ir murkšlinosi, parašyta: Geras, nes  iš Varmės. Deja, ne, vešlių miškų, skaidrių ežerų ir viduramžių pilių nepakanka geram alui išvirti.

Pastaba: Alus ragautas 2016-08-21