Būna dienų lyg tyčia – išsiruoši gruodžio 31 d. ieškoti austrių ir šampano, o grįžti… su korėjietišku alumi ir soju. Viskas tik todėl, kad bestovint vienoje Vynotekoje žvilgsnis užkliuvo už iškalbingo žalio butelio, kuriame teliūskavo Pietų Korėjoje labai populiarus alkoholinis gėrimas. Šalia stovėjo ir butelaičiai Hite alaus. Kodėl lietuvaičiai sumanė vežti įmonės HiteJinro produkciją – paslaptis, bet mums nuo tik įdomiau. Apie soju daug nekalbėsim. Tai savito skonio gėrimas, kuris vienam mūsų labai patiko (nors kitą rytą labai skaudėjo galvą). Pakaks pasakyti tik tiek, kad užsipirksim mes jo, jei kartais korėjietiški gėrimai iš Vynotekos lentynų imtų ir išgaruotų.

O dabar apie alų… ar vandenį?

Stilius: Lageris
ABV: 4,5 %

Išvaizda: Skaidrus auksaspalvis alus visai be putos. Atrodo gaivus ir nesmarkiai gazuotas.

Aromatas: Salykliškas, bet vos juntamas, sunkiai pagaunamas.

Skonis: Saldus, netgi labai. Bet lengvas. Kaip vanduo. Pala, ar čia alus?

Gomurys: Vandeningas, bet stebėtinai daug gazuotas alutis.

Bendras įspūdis: Ką pasakyti apie gėrimą, kuris panaikina ribą tarp alaus ir vandens? Taip, jis gaivus, taip, karštą dieną toks nelabai stiprus alus – pats tas. Bet. Kiek toks alutis įdomus Lietuvoje, kur jo kaina didesnė, nei vertėtų mokėti?

Klausimas telieka atviras, o mes galim keliauti prie įdomesnės dalies. Su alumi sumaišytas soju virsta tokiu kokteiliu somek (soju+maekju). Tai ir yra tiesiog į bokalą alaus įpiltas šlakelis soju (galima maišyti įvairiomis proporcijomis – tada ir girtumas bus įvairių proporcijų, ir pagirios gali būti įspūdingos). Nesakome, kad tai sektinas (ar sveikas) pavyzdys, bet jei norite aštresnių pojūčių – kodėl gi ne?