Atrodo, mes šito blogo įrašuose jau esam išpažinę savo meilę Kanadai ir viskam, kas kanadietiška, bet dėl viso pikto pakartosim, na, kad tikrai būtų aišku: Kanada yra nuostabi. Kai mūsų domėjimasis alumi dar buvo pakankamai paviršutiniškas ir sporadiškas, kanadietiška produkcija atvėrė puikaus, kokybiško ir įdomaus alaus pasaulį, tapo įkvėpimu bent porai Pauliaus virtų alų ir leido bent per atstumą žvilgtelėti į amerikietišką alaus svajonę. Taigi, kai lietuviai pradėjo importuoti kanadietišką alų, mes apsidžiaugėm. Trumpo apsilankymo Kaune metu užsukom į Pivorių ir grįžom vežini šita trijule. Reikia pripažinti, kad po ragautuvių nebuvom taip entuziastingai nusiteikę, nes visi egzemplioriai lenkia į vidutiniokų pusę, o kartotinu laikom tik vieną.

Pradėkim tradiciškai nuo lengviausio Barking Squirrel lagerio iš Hop City daryklos. ABV 5,00 %

kanadietiškas alus

Išvaizda: Raudonai rudas kūnas su vos matoma balta puta.

Aromatas: Degintas cukrus, vaisiai. Bet aromatas silpnas, vos juntamas.

Skonis: Čia pinasi gana ryškus karamelės salsvumas ir labai subtilus apynių kartėlis.

Gomurys: Sausokas, gazuotas į didesnę pusę.

Bendras įspūdis: Kaip lageris jis gana įdomus, bet tai geriausia, ką galime pasakyti apie šį alų. Jis tiesiog… truputį joks.

Toliau šokam prie 5,3 % apsukų Boundary šviesiojo elio, išvirto Moosehead darykloje.

kanadietiškas alus

Išvaizda: Skaidrus gintaro spalvos kūnas su aukšta puria balkšva puta.

Aromatas: Beveik nieko nejusti! Tik toli toli, ties horizontu, ranka vangiai moja karamelė.

Skonis: Gana smarkiai salykliškas alus, bet visą salsvumą visai neblogai atsveria apyniai.

Gomurys: Gerai gazuotas, sausokas, vidutiniškai ilgai išliekančio skonio alus.

Bendras įspūdis: Kaip vieni pažįstami pasakytų, reto skonio alus. Ne, ne keisto, bet tiesiog retai pasitaikančio – tai jauti kažką, tai ne. Iš esmės tai kokybiškai išvirtas kasdieniškas elis. Jei ieškote ko nors tokio, išbandykite, gal tas briedis patiks.

Ir galiausiai tos pačios Hop City išvirtas Hopbot IPA, 7,1 % ABV robotukas.

kanadietiškas alus

Išvaizda: Skaidrus vario spalvos kūnas su nedidele balta puta.

Aromatas: Labai malonus, šiek tiek salsvokas, bet vis dėlto čia dominuoja apyniai, atsiskleidžiantys tropinių vaisių papliūpomis.

Skonis: Šmėstelėja salsvi salyklai, prabėga gėlės ir vaisiai ir lieka rimtas apyniškas kartumas. Ryškiai justi Mosaic apyniai.

Gomurys: Gerai gazuotas ilgai išliekančio skonio alus.

Bendras įspūdis: Kokybiškas IPA su maloniu balansu ir iki galo išreikštais apyniais. Kaip jau turbūt supratote, mums šis patiko labiausiai.

Lauksim ir kitoniško kanadietiško alaus, nes ta šalis gali pasiūlyti labai daug. Be to, pirkti Lietuvoje pigiau, nei skristi į Torontą…

Pastaba: Alus ragautas 2016-05-21