Žinot, vasarai baigiantis tikrai tikėjom (o, šventas naivume!), kad rudenį turėsim laiko. Na, ragauti, ieškoti alaus, jį aprašinėti, otografuoti ir aktyviai pildyti socialines paskyras. Bet jei ne vienas, tai kitas iš mudviejų vis užsiversdavo darbais ir galų gale tą retą laisvesnį vakarą nebūdavo ūpo gurkšnoti ką nors įdomesnio. Tie, kas mus seka Untappd (čia ir čia), gali paliudyti – pastaruoju metu mūsų alus labai nuobodus, veikiau skirtas atsigaivinti po darbo dienos ar negalvojant susiversti, nes savaitgalis. Tą nuobodulį lėmė ne tik gana gausios namie virto alaus atsargos, bet ir tai, kad nėra kada nulėkti iki Sanitexo arba Gero alaus parduotuvės. Tikrai! O Gargždų alaus lentynos, kaip žinia, ne tokios įvairios, kaip norėtųsi.

Pastarųjų savaičių nykumą, laimė, praskaidrino dar rugsėjį iš Vilniaus parsivežtos lauktuvės – pora daniško To Øl (importuoja Prohibicija; pirkom Smagiam Rauge). Net nesusitarę pasiėmėm kiekvienas sau po butelaitį, o grįžus namo paaiškėjo, kad abu tos pačios veislės daryklos. Paragavus paaiškėjo dar vienas dalykas – abu žiauriai įdomūs. Jei reikėtų išrinkti, kuris vis dėlto patiko labiau, būtų labai labai sunku. Beveik neįmanoma. Reikėtų atlikti atskirą tyrimą, daug ir atidžiai ragauti, svarstyti, žodžiu, daug reikalų. Bet užteks aušinti burną, susipažinkim artimiau.

to ol

Mr. Pink, 4,7% ABV Berliner weisse su ličiais ir gvajavomis.

Išvaizda: Poskaidris auksinis kūnas su aukšta puria balkšva puta, palikusia dailius nėrinius.

Aromatas: Pakvipo vos atidarius! Greipfrutų žievelės, mangai ir kitos multivitaminų sulčių sudedamosios dalys kvietė viliojo: baik čia fotografuot, ragauk mane!

Skonis: Vaisiškai rūgštus. Ir tie vaisiai burnoje žaidžia, šoka, kinta, galų gale palikdami tik citrusų žievelės kartumą.

Gomurys: Intensyviai gazuotas. Skonis išlieka vidutiniškai ilgai.

Bendras įspūdis: Atostogos Karibuose? Maldyvuose? Tenerifėje? Žodžiu, ten, kur gausu egzotinių vaisių. Jie šito alaus pažiba, bet sutramdyti salyklo, todėl neatrodo per įkyrūs ir nepaverčia alaus paprasčiausiomis sultimis.

to ol

Baltic Frontier, 6,5 % ABV IPA su kadagių ir šaltalankių uogomis

Išvaizda: Molių molis – drumstas rudai oranžinis kūnas su aukšta balkšva puta, kuri taip pat gražiai sėdo.

Aromatas: Pirmiausia išryškėja apyniai, vėliau – kadagių uogos. Aromatas žoliškas, miškiškas, kvepia krūmais. Protarpiais dvelktelėja druska.

Skonis: Vertinant griežtai kaip IPA, alus nesulauktų aukštų balų. Bet. Jo skonių kaita labai įdomi. Pirmą uogišką rūgštumą greitai ir trumpam keičia salyklas, po to įsivyrauja kartumas (jame pinasi ir apyniai, ir kadagiai), kuris labai ilgam įsitvirtina galugerklyje.

Gomurys: Maloniai gazuotas labai ilgai išliekančio skonio alus.

Bendras įspūdis: Mums jis labai patiko. Tiesa, jaučiame silpnybę alui, kuriame žaidžia daug skonio natų, taip pat tam, kuris praturtintas įvairiomis uogomis ir žolelėmis. Šiam alui kadagiai ir šaltalankiai suteikia kažkokio gaivališkumo. Siūlytumėm šitą alų gurkšnoti pamažu, vis pasimėgaujant ir atrandant naujų skonio potėpių.

Pastaba: Alus ragautas 2016-10-28