Pernai gimė smagi tradicija (ir gyvuos, jei Klaipėdos miestas neuždraus renginiuose vartoti alkoholio) – liepos 18 d. alaus mėgėjams susirinkti Švyturio daryklos teritorijoje ir gurkšnojant, užkandžiaujant, klausantis madingų atlikėjų švęsti Aludarių dieną. Pernai smagiai praleidome laiką, todėl ir šiemet kojos mus ten pačios nunešė (atvežtos mikriuko). Nors geriau pagalvojus nieko ypatingo rengėjai nesiūlė – tik alaus, maisto ir muzikos. Dar marškinėlių galėjai gauti surinkęs 10 antspaudėlių. Ir daryklą apžiūrėti, bet mes šitą nuveikėme pernai, todėl šiemet tik trumpai ją apibėgome.

Nežinia, pakenkė ar padėjo tai, kad šiemet, priešingai nei pernai, lijo. Todėl visi spraudėsi po stogais (ačiū Švyturiui, kad šįkart atvėrė daugiau savo teritorijos) ir buvo akimirkų, kai grupių klausėsi vos saujelė po skėčiais pasislėpusių gerbėjų. Toks liūdnas liūdnas kaimo šventės vaizdas. Į vakarą dangus pragiedrėjo ir klausytojų gretos sutirštėjo.

Maitino šiemet visi madingiausieji: Kaštonas, Tapas.lt, Meat Lover’s Pub, Jurgis ir Drakonas. Mes, filistinai, atėjom pavalgę (kaltas lietus!) ir nieko nieko neparagavom. Bet paelija kvepėjo skaniai.

Užtat alaus daug priragavom. Pačioje daryklos kiemo gilumoje vyko mini degustacijos. Dalyvavo šeši alūs: Švyturio Ekstra, Baltijos ir Baltas ir Raudonų Plytų Alaus Dirbtuvių Bocmano ūsai, Ryklio kavinukas ir Bėganti Kopa. Jie buvo gretinami įdomiai (po Bocmano ūsų ką nors užuosti Baltijoje yra misija sunkiai įmanoma), bet lyg ir logiškai. Pati degustacija ir mini paskaitėlė apie alų apskritai buvo įtraukianti, pritaikyta visiškiems naujokams, bet ir mes prie alaus stiklinaičių nesnūduriavome. Manome, pasisekė, kad degustaciją vedė Klaipėdos Gero Alaus Parduotuvėje dirbanti Giedrė. Mums su ja ir anksčiau teko susidurti kitokios degustacijos metu – matyti, kad ji tobulėja!

Jei ne toji degustacija, galbūt apsilankymas šiemetinėje Aludarių šventėje būtų nykokas. Nes viskas yra gražu ir gerai, bet… ar eitume ir kitais metais? Gal, jei rengėjai pasiūlys dar ką nors tokiems kaip mes, ekskursijų po daryklas išlepintiems veikėjams. Žinom, kad šiemet vyko kažkokios lobio paieškos – jau gerai, jau įdomiau. Pati esmė – daryklos atvirų durų dienos – yra gera ir įdomi, šventės mintis puiki ir savalaikė.